spalio 13, 2013

Spalio 10 d. RATA specialistai sutvarkė prietaisus su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinais, kurie paimti iš VšĮ S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo (Veiverių pl. 132, Kaunas).

 

Pasak VšĮ S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo darbuotojų šiuos prietaisus jie aptiko viename iš sandėlių. Pastebėję ant minėtų prietaisų įspėjamuosius radioaktyvumo ženklus, jie  informavo Radiacinės saugos centrą. Radiacinės saugos centras savo ruožtu informavo RATA apie aptiktus paliktus jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir įpareigojo juos sutvarkyti.

 

RATA darbuotojai nuvykę į vietą nustatė, kad tai 12 vnt. dūmų jutiklių RID-1, kurių kiekviename yra po 2 ADI tipo jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, ir 5 vnt. RID-6M, kurių kiekviename yra po 2 AIP-RID tipo jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių. Visi jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai savo sudėtyje turi plutonio. Aptiktuose dūmų jutikliuose bendras šaltinių aktyvumas yra 629 MBq. RATA specialistai paėmė ir sutvarkė minėtus dūmų jutiklius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kaip radioaktyviąsias atliekas. Jie bus išvežti saugoti į Ignalinos atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugyklą.