vasario 7, 2013

Vasario 7 d. RATA specialistai sutvarkė prietaisus su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinais, kurie paimti iš surenkančios nebenaudojamą buitinę techniką įmonės UAB „EMP recycling“ (Galinės km., Vilniaus rajonas).

Pasak UAB „EMP recycling“ darbuotojų šiuos prietaisus jie aptiko konteineryje, skirtame elektroninėms atliekoms. Pastebėję ant minėtų prietaisų įspėjamuosius radioaktyvumo ženklus, jie  informavo Radiacinės saugos centrą. Radiacinės saugos centras savo ruožtu informavo RATA apie aptiktus paliktus jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir įpareigojo juos sutvarkyti.

RATA darbuotojai nuvykę į vietą nustatė, kad tai 12 vnt. dūmų jutiklių RID-1, kurių kiekviename yra po 2 ADI tipo jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių savo sudėtyje turinčius plutonio. Aptiktuose dūmų jutikliuose bendras šaltinių aktyvumas yra 444 MBq. RATA specialistai paėmė ir sutvarkė minėtus dūmų jutiklius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kaip radioaktyviąsias atliekas. Jie bus išvežti saugoti į Ignalinos atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugyklą.

Nuotraukose – rasti dūmų jutikliai su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais viduje.