kovo 3, 2017

Kovo 2 d. RATA biure lankėsi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre statomo spektaklio „Žalia pievelė“ kūrybinė grupė.

„Žalia pievelė“ yra atviras, dokumentinio teatro principais kuriamas spektaklis, kurio turinys pagrįstas buvusių ar esamų Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų istorijomis, ritualais ir vizijomis. Scenoje vaidins ne profesionalūs aktoriai, o diskutuos Visagino gyventojai, elektrinės darbuotojai.

Spektaklio kūrybinė grupė: spektaklio režisieriai, prodiuseris, scenarijaus autorius atvyko į RATA biurą sužinoti daugiau apie radioaktyviąsias atliekas, jų tvarkymą ir atliekynų įrengimą. Teatro atstovus domino kaip atrodys radioaktyviųjų atliekų atliekynai, kaip bus užtikrinta jų sauga, su kokiais iššūkiais ir mitais susiduriama sprendžiant radioaktyviųjų atliekų ir panaudoto branduolinio kuro galutinio sutvarkymo klausimus, kur bus įrengti atliekynai Lietuvoje ir panašiai. RATA darbuotojai mielai atsakė į visus klausimus, papasakojo apie atliekų rūšis ir atliekynų tipus, pademonstravo jų maketus, diskutavo apie tarptautinę patirtį ir ateities darbus.

Buvo malonu susitikti su menininkais, trokštančiais suprasti tiek emocinius žmonių išgyvenimus, susijusius su radioaktyviųjų atliekų tvarkymu, tiek techninius radioaktyvių atliekų tvarkymo aspektus.

Spektaklio „Žalia pievelė“ premjera įvyks gegužės mėn. 12 d. Visagine, gegužės mėn. 19, 20, 21 dienomis Vilniuje Lietuvos nacionaliniame teatre Mažojoje salėje.