sausio 29, 2012

Sausio 27 d. Vilniuje prancūzų kompanijų AREVA ir SOGEFIBRE atstovai pristatė radioaktyviųjų atliekų konteinerius, gaminamus iš betono ir metalo plaušo,  skirtus paviršiniam atliekynui.

Prancūzų atstovai pristatė jų gaminamų radioaktyviųjų atliekų konteinerių savybes, gamybos technologiją, konstrukciją, eksploatavimo ypatumus, patvarumo ir ilgaamžiškumo parametrus bei kainą. Konteineriai gaminami iš betono ir metalo plaušo mišinio, saugą užtikrina visą trumpaamžių mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų pavojingumo laikotarpį, t.y. 300 metų. Vieno konteinerio gamybos kaina būtų 4500 EUR plius transportavimo išlaidos 500 EUR. Į tokius konteinerius radioaktyviosios atliekos dedamos Prancūzijoje ir Slovakijoje. Jie galėtų būti naudojami ir Ignalinos AE radioaktyviosioms atliekoms dėti į paviršinį atliekyną. Tačiau galutinį apsisprendimą lems kokybės ir kainos santykis.

AREVA yra paviršinio atliekyno projektavimo Lietuvoje – projektas B25/1 vykdytojų lyderis, SOGEFIBRE – dukterinė AREVA bendrovė, gaminanti konteinerius. Taip pat susirinkime dalyvavo RATA, Ignalinos AE, VATESI, UAB „Specialusis montažas“ atstovai.