liepos 19, 2016

Liepos 18 dieną Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje vyko RATA Maišiagalos saugyklos fizinę saugą užtikrinančių darbuotojų ir Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų stalo pratybos.

Pratybų tema – Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros darbuotojų ir Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų sąveika, reaguojant į neteisėtą veiklą Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje. Pratybose dalyvavo RATA darbuotojai, Vilniaus apskrities VPK pareigūnai. Pratybas stebėjo Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos atstovai.

Stalo pratybų metu buvo nagrinėjami saugyklos sargų ir Vilniaus apskrities VPK pareigūnų veiksmai susidarius tam tikroms kritinėms situacijoms, tobulinami abiejų pusių bendravimo įgūdžiai. Vienos iš nagrinėjamų situacijų metu buvo aktyvuotas apsauginės signalizacijos pavojaus signalas ir į saugyklos teritoriją iškviestas budintis policijos ekipažas. Tai leido įvertinti realų reagavimo į pavojaus signalą saugykloje laiką, informacijos perdavimo, pareigūnams vykstant ir atvykus į saugyklą, įgūdžius. Pratybų dalyviai ir stebėtojai buvo supažindinti su saugyklos teritorija.

Nuotraukose: vyksta pratybos Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje.

DSC_0006

DSC_0020