lapkričio 13, 2015

Lapkričio12 d. RATA lankėsi Gruzijos delegacija. Vizito metu svečiai apžiūrėjo Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklą ir specialiąsias patalpas RATA biure.

Gruzijos pareigūnų delegacija dalyvauja Lietuvoje vykstančiame tarptautiniame seminare „Pagrindiniai branduolinio saugumo elementai“, kurį organizuoja Branduolinio saugumo kompetencijos centras. Pagal seminaro programą lapkričio 12 diena buvo skirta susipažinti su RATA veikla, pasidalinti patirtimi. Svečiams iš Gruzijos buvo suorganizuota ekskursija į Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklą. RATA atstovai papasakojo svečiams apie saugyklos istoriją, atliktus saugos tobulinimo darbus, pristatė aplinkos stebėsenos ir fizinės saugos sistemas. Taip pat pristatė ateities planus: išimti atliekas iš saugyklos, išrūšiuoti ir pervežti į Ignalinos AE radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginius.
Vėliau Gruzijos delegacija atvyko į RATA būstinę Vilniuje. RATA direktorius Dainius Janėnas pasveikino svečius ir trumpai apžvelgė RATA veiklą. Kolegoms iš Gruzijos buvo pristatyta informacija apie branduolinių medžiagų apskaitą, parodytos specialiosios patalpos ir įranga, kur sutvarkomos smulkiųjų darytojų radioaktyviosios atliekos prieš išvežant jas į Ignalinos AE radioaktyviųjų atliekų saugyklas. Vizito metu Gruzijos atstovams pademonstruoti informaciniai video filmai apie Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklą ir apie radioaktyviųjų atliekų tvarkymą Lietuvoje, išdalinti informaciniai leidiniai.

Nuotraukose:  Gruzijos delegacija prie Radioaktyviųjų atliekų kaupo Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje ir RATA būstinėje specialiosiose patalpose, kuriose sutvarkomos smulkiųjų darytojų radioaktyviosios atliekos.

file_322 file2_322